LSK trekt naar het Kiel
Wedstrijd - voorbeschouwing
08 sep
Vrijdagavond maakt LSK de verplaatsing naar het Kiel. De thuisploeg, die voor het eerst dit seizoen met publiek in eigen stadion mag aantreden, telt één punt meer als LSK. Kunnen onze jongens haasje over springen?

De Oostenrijker Andreas Wieland werd eind mei aangesteld als nieuwe hoofdcoach van Beerschot. Hij nam de fakkel over van Greg Vanderidt die sinds februari de ploeg ad interim onder zijn hoede had. Andreas Wieland is een vrij onervaren Oostenrijkse coach, die er ondanks zijn jonge leeftijd al een aardig traject heeft opzitten. In september van vorig seizoen kreeg hij voor het eerst een eersteklasser in het profvoetbal onder zijn hoede. Wieland was sinds 2019 als assistent-trainer aan de slag bij LASK Linz en volgde er in september de ontslagen Dominik Thalhammer op als hoofdcoach.
Onder het bewind van Wieland overwinterde LASK dit seizoen in de Conference League, het sneuvelde uiteindelijk in de 1/16de finales tegen Slavia Praag. In de competitie waren de resultaten wisselvalliger. LASK won onder Wieland slechts een derde van de competitiewedstrijden en eindigde achtste op twaalf ploegen. De nummers zeven tot en met twaalf spelen in Oostenrijk een degradatie play-off. Eind april werd Wieland ontslagen na een 4-0 nederlaag tegen WSG Tirol.
Thibo Baeten matchwinnaar
Beerschot knoopte na een 1 op 6 weer aan met de overwinning. Man van de match was Thibo Baeten (ex-Club NXT). Hij maakte beide goals van Beerschot. Thibo Baeten, die een verleden heeft bij de Brugse beloften, tekende vijf minuten voor de rust voor het eerste doelpunt van de wedstrijd. Met de schouder werkte hij een voorzet vanop de rechterflank in het doel.
Tien minuten na de pauze kreeg blauw-zwart vanaf de penaltystip een prima kans op de gelijkmaker, maar aanvoerder Arne Engels mikte de strafschop tegen de paal. Thibo Baeten toonde zich niet veel later wel efficiënt en kroonde zich - uit buitenspelpositie - tot man van de wedstrijd met zijn tweede van de avond. Club NXT kwam niet verder dan de aansluitingstreffer via Daniel Pérez.
Door de overwinning neemt Beerschot voorlopig de leidersplaats in. Na vier wedstrijden telt het nu 7 punten.
Opstelling Beerschot:
Lathouwers, Seydoux, Meisl, Alhassan (82' KJoshi), Matthys, Weymans (82' Nzita),, Rigo (78' Frans), Sanusi, Verlinden, Vaca (60' Sebaoui), Baeten
Winst tegen ex-coach Vreven
Op 22 september 2018 nam het Beerschot van Stijn Vreven het op tegen het LSK van Tom Van Imschoot. Al vroeg in de partij opende Laurens Vermijl de score voor de bezoekers, 0-1. Na de rust verdubbelde de onvermijdelijke Leonardo Rocha de score met een knappe kopbal, 0-2. De score liep zelfs nog uit naar een mooie 0-3 nadat Vancamp de bal in eigen doel devieerde. De treffer van Dante Vanzeir bracht de Lommelse overwinning niet meer in gevaar.
Opstelling Lommel SK:
Gaëtan Coucke, Sofiane El Banouhi, Glenn Neven, Ben Santermans, Timo Cauwenberg, Scott Bitsindou, Robin Henkens (90' Sebastiaan De Wilde), Sebastiaan Brebels, Laurens Vermijl (76' Jentl Gaethofs), Sam Valcke (85' Alessandro Cerigioni), Leonardo Rocha
Reactie tonen in Beerschot
In HLN blikt Laurent Lemoine vooruit op het duel met Beerschot.
“Altijd een geweldige sfeer op het Kiel. Ik speelde er met KV Mechelen en dat blijven voor mij geweldige herinneringen. Een topwedstrijd tegen Beerschot in een kolkend Olympisch stadion moet onze jongens een boost geven.”
“We moeten een reactie tonen in Beerschot”, vervolgt Lemoine. “Hopelijk kan ik aantreden, want ik heb nog wat last van mijn hamstrings, opgelopen thuis tegen Beveren. We hebben veel talent en kwaliteit in onze groep. Tijd om ons te presenteren tegen een titelkandidaat als Beerschot. In die topwedstrijden is het de ideale gelegenheid voor de getalenteerde jongens om zich in de kijker te spelen.”
Sluit
/